Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku

Archidiecezja Poznańska


Wpisy archiwalne - 2018Drodzy Parafianie i Goście!

Przed nami kolejne Boże Narodzenie w naszym życiu. Niech ten czas, kiedy Słowo stało się Ciałem, kiedy Dobra Nowina rozlewa się po najdalszych zakamarkach świata, przybliży nas jeszcze mocniej do Tajemnicy Wcielenia Bożego Syna. Niech pozwoli nam na nowo odkryć i pokochać Maryję, która stała się żywym Tabernakulum przyjmując Ducha Świętego, Dawcę wszelkiego życia. Niech Duch Święty, żyjący w Maryi nieustannie uczy nas rozpoznawać i nieść Światło bijące z ubogiej stajenki przemieniając rzeczywistość w naszych rodzinach, spotkaniach, miejscach pracy.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego Roku 2019.


Życzy Kochanym Parafianom i Drogim Gościom przybywającym do nas:

ks. Krzysztof Szczepański - proboszcz


Boże Narodzenie 2018,,Przyjdź Jezu, przyjdź..."

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.


Adwent 2018Bóg, Honor, Ojczyzna

Pragniemy modlić się za naszą Ojczyznę, bo mija sto lat, odkąd jest niepodległa. To dzięki Bożej Opatrzności i poświęceniu naszych przodków możemy cieszyć się tym, że żyjemy w wolnej Polsce.

Oddajmy Panu Bogu wszystkie ważne, polskie sprawy! Niech z naszych serc płynie gorąca modlitwa do Boga.

Prośmy, by nadal czuwał nad Ojczyzną naszą i wszystkimi rodakami w Polsce i na całym świecie. Prośmy, by wciąż odnawiał oblicze polskiej ziemi i umacniał miłość wzajemną w sercach wszystkich Polaków.


100-lecie Niepodległości PolskiPaździernik - miesiąc różańcowy

Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa pół godziny przed Mszą Świętą. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.


Październik - miesiąc różańcowyPielgrzymka do Rzymu

Archidiecezja Poznańska organizuje jubileuszową pielgrzymkę do Rzymu. SZCZEGÓŁOWY PLAN TUTAJ
Festyn z okazji 5. rocznicy erygowania parafiiJubileusz 1050-lecia utworzenia pierwszego biskupstwa w Polsce 2018Bieg Papieski 2018Zmartwychwstanie Pańskie 2018 roku

Drodzy Parafianie i Goście!

Na nadchodzące święta życzę Wam doświadczenia mocy Zmartwychwstania Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go spotkać w modlitwie, sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka.

Życzę też wiele pogody ducha, wzajemnej miłości, prawdziwego odpoczynku, zdrowia oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.

ks. Krzysztof Szczepański - proboszcz


Wielkanoc 2018Rekolekcje wielkopostne

10 marca rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Robert Klemens z Kongregacji Świętego Filipa Neri w Gostyniu. Plan rekolekcji do pobrania TUTAJ
Pielgrzymka do Gietrzwałdu

SZCZEGÓŁOWY PLAN TUTAJ


Ania Andrzejewska, GPŚ
Bieżące wpisy

Wpisy archiwalne - 2020

Wpisy archiwalne - 2019

Wpisy archiwalne - 2017

Wpisy archiwalne - 2016

Wpisy archiwalne - 2015

Wpisy archiwalne - 2014
Ogłoszenia parafialne i intencje maszalne publikowane są w formacie PDF. Pliki te można otworzyć za pomocą programu Adobe Reader lub innego, wspierającego odczyt PDF.