Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku

Archidiecezja Poznańska


Wpisy archiwalne - 2014Adwentowe spotkanie Koła Caritas

W ubiegły weekend, 5-6.12.2014, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Sulęcinku wzięła udział w adwentowym spotkaniu formacyjnym, które odbyło się w Domu Rekolekcyjnym w Nadziejewie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania, którą zamieściliśmy w naszej GALERII.


fot. Przemek KwiatkowskiAdwent...

Rozpoczynamy adwent. Szczególny czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Chciejmy dobrze przygotować się do tego ważnego święta. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:00, a w soboty o 7:00. Również w soboty, o godz. 6:30 godzinki o niepokalanym poczęciu. W tym roku nasze rozważania poświęcimy błogosławionemu Edmundowi Bojanowskiemu, którego dwusetną rocznicę urodzin obchodzimy.


fot. Przemek KwiatkowskiŚwięto Chrystusa Króla - odpust parafialny

W niedzielę, 23. listopada 2014 odbył się odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Franciszek Bortnowski- budowniczy kościoła w Sulęcinku. Podczas uroczystej mszy św. poświęcony został nowy sztandar parafialny. Została odsłonięta również tablica pamiątkowa poświęcona ks. Bortnowskiemu. Całość uświetnił koncert na wiolonczelę (Maria Sikorska) i organy (Katarzyna Sikorska).

Zdjęcia z odpustu zamieściliśmy w naszej GALERII.


fot. Przemek KwiatkowskiWieczornica patriotyczna

W dniu Święta Niepodległości w kościele parafialnym w Sulęcinku odbyła się patriotyczna wieczornica. W przygotowanym przedstawieniu młodzież opowiadała o historii Polski oraz wybitnych Polakach- począwszy od Władysława Jagiełły, a na Lechu Wałęsie kończąc.

Nad przygotowaniami czuwał druh drużynowy Władysław Matuszewski wraz z przyboczną Anną Andrzejewską. W realizacji pomogli Urszula Chojnacka i ks. Mirosław Skórnicki- proboszcze parafii pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku. Udział w przedstawieniu wzięli harcerze z wszystkich pionów drużyn z Sulęcinka, ale także osoby niezrzeszone. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, które zostały odśpiewane przez miejscową scholę młodzieżową, pod opieką Anny Waligóry i ks. Mirosława Skórnickiego. Wszystkich uczestników tego wydarzenia na koniec czekał słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia, który zamieściliśmy w naszej GALERII.


fot. Dominika Malwina KowalskaTańce integracyjne w Mącznikach

W niedzielę, 5. października 2014, młodzież z naszej Parafii, wraz z ks. proboszczem Mirosławem Skórnickim, zorganizowała tańce integracyjne dla swoich rówieśników z Parafii św. Wawrzyńca w Mącznikach k. Środy Wlkp. Była to nie tylko okazja do wspólnej zabawy w kolejnym dniu pięknej, złotej jesieni, ale również okazja do spotkania z byłym wikariuszem parafii w Solcu, a obecnie proboszczem w Mącznikach- ks. Michałem Lewandowski.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji ze spotkania w Mącznikach - GALERA.


fot. Przemek KwiatkowskiPoświęcenie tornistrów

W najbliższą niedzielę, 7. września 2014, podczas Mszy Św. o godz. 11:00 poświęcimy tornistry dzieci klas pierwszych. Do wspólnej modlitwy o Światło Ducha Świętego i łaski potrzebne w zdobywaniu wiedzy w rozpoczynającym się roku szkolnym zapraszamy wszystkich uczniów.
Sołecko - Parafialne Święto Dziękczynienia

W najbliższą sobotę, 6. września 2014 w naszej parafii odbędzie się Sołecko - Parafialne Święto Dziękczynienia. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14:30 Mszą Św. za zbiory i w intencji rolników, sadowników i ogrodników. Później, na placu przy kościele będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd dożynkowy, a po nim część kulturalno- rozrywkowa.

Szczegółowy program uroczystości - POBIERZ.
Kolonie w Serdecznej Osadzie

Spora grupa dzieci i młodzież z naszej parafii wzięła udział w koloniach, które na początku sierpnia zorganizowaliśmy w Serdecznej Osadzie w Mełpinie koło Śremu. Było sporo zabawy i wypoczynku, czemu sprzyjała piękna pogoda. Nie zabrakło też okazji do rozwijania swoich talentów i pasji. W ostatnim dniu kolonii odbył sie piknik dla rodziców ich uczestników. Wszyscy wrócili do domów wypoczęci, zadowoleni i gotowi na wyzwania czekające przed nimi w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obozu w Serdecznej Osadzie, którą zamieściliśmy już w naszej GALERII.


fot. Przemek KwiatkowskiPoświęciliśmy samochody i nie tylko

W dniach 26-27 lipca 2014 z okazji święta św. Krzysztofa- patrona kierowców w naszej prafii odbyło się poświęcenie pojazdów.

Mieszkańcy i przybyli goście mieli możliwość poświęcenia swoich samochodów, motocykli i rowerów po każdej mszy św., odprawionej zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Za każdym razem święconych było kilkadziesiąt pojazdów. Poświęcenia dokonywał ks. proboszcz Mirosław Skórnicki, życząc jednocześnie ich właścicielom i użytkownikom bezpiecznych podróży.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z poświęcenia - GALERA.


fot. Przemek KwiatkowskiSerdeczna Osada zaprasza!

Zapraszamy na wakacje w Serdecznej Osadzie w Mełpinie- od 29.07.2014 (wtorek) do 03.08.2014 (niedziela). Koszt: 200 zł (transport, miejsce w namiocie, pełne wyżywienie, materiały piśmiennicze). Informacje dotyczące wyjazdu: POBIERZ.
Boże Ciało po raz pierwszy

Po raz pierwszy w naszej istniejącej od niespełna roku parafii obchodziliśmy święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 11:00. Po mszy ulicą Klonową wyruszyła procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców Sulęcinka i okolicznych miejscowości, wzięli w niej udział harcerze i dziewczęta w strojach ludowych. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć dziewczynek ubranych na biało, które sypały kwiatki. Wzdłuż trasy procesji mieszkańcy przygotowali cztery ołtarze.


fot. Dominika Kowalskafot. Przemek Kwiatkowski175 - lecie Kopczynowa

W sobotę, 14.06.2014, w związku z obchodami 175 - lecia Kopczynowa, nie będzie mszy św. o godz. 17:00. W tym dniu zostanie odprawiona uroczysta msza św. o godz. 15:00.


175 lecie Kopczynowa - plakat"W imię Syna" - Lednica 2014

Grupa młodzieży z naszej parafii wzięła udział w spotkaniu nad Jeziorem Lednickim, które pod hasłem "W imię Syna" odbyło się w sobotę, 7. czerwca. W drodze na Pola Lednickie młodzież zwiedziła katedrę w Gnieźnie, gdzie tego samego dnia odbywał się ingres nowego metropolity gnieźnieńskiego i prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Przemka Kwiatkowskiego i Iwony Skowrońskiej, która jest już dostępna w naszej GALERII.


Lednica 2014. Fot. Przemek KwiatkowskiMisje Parafialne 2014

Rozpoczynamy Misje Parafialne. Potrwają one od 3. do 11. maja 2014. Szczegółowy program misji: POBIERZ.

Bóg zbliża się do naszej parafii przez swoich posłańców– misjonarzy, nie po to by nas gromić, karać i niepokoić, ale by do nas przemówić, by nam powiedzieć jak mamy Go głębiej poznać, jak kochać, jak służyć. Chciejmy dobrze wykorzystać tę szansę na duchowe spotkanie z Panem!
Pielgrzymka młodzieży do Sanktuarium w Kolniczkach

W czwartek, 1.05.2014 młodzież gimnazjalna z naszej parafii uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolniczkach.

Zdjęcia z pielgrzymki zamieściliśmy w naszej GALERII.


fot. Przemek KwiatkowskiKanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Już w najbliższą niedzielę - 27.04.2014 kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisja z uroczystości kanonizacyjnych od godz. 10:00 w TVP1.

W tym dniu wyjątkowo w naszej parafii msze święte o godz. 8:30 i 12:30. Nie ma mszy o godz 11:00.


Kanonizacja JP2 banerNiedziela Palmowa

W naszej GALERII zamieściliśmy zdjęcia z tegorocznej Niedzieli Palmowej w naszej parafi. Zapraszamy do przeglądania!


foto. Przemek KwiatkowskiDroga krzyżowa

W piątek (11.04.) wieczorem wierni spotkali się na nabożeństwie Drogi krzyżowej. Tym razem w nieco innej formie. We wspólnej modlitwie wziął udział Chór „Castellum Cantans” z Kórnika. Była to prawdziwa uczta dla ducha. Piękne rozważania i doskonale wykonana muzyka pasyjna pozwoliły na chwilę oderwać się od codzienności i zatrzymać się, aby pomyśleć o męce Chrystusa.

Chór przybył na zaproszenie ks. Proboszcza, który z Chórem związany od czasu pracy w parafii kórnickiej. Wdzięczność zgromadzeni wyrazili gromkimi brawami, nagradzając w ten sposób piękny śpiew.

Bóg zapłać: OSP za użyczenie sali, p. Iwonie Baraniak za przygotowanie posiłku, p. Jadwidze Bajer za przygotowanie spotkania przy stole.


foto. Przemek KwiatkowskiTriduum Paschalne

Inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy w niedzielę palmową o godz. 11:00. W Wielki Czwartek o godz. 19:00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Z kolei w Wielki Piatek o godz.19:00 Liturgia Męki Pańskiej. W Wielką Sobotę nie odprawiamy mszy św. ani innych nabożeństw. Wierni odwiedzają Grób Pański i czuwają na modlitwie pamiętając, że Grób ten opromienia obecny pod osłoną chleba Uwielbiony i Zmartwychwstały Pan.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 10:00, 12:00 i 14:00.

Liturgia Wigilii Paschalnej i procesja rezurekcyjna w sobotę, 19.04.2014 o godz. 21:00

Szczegóły na temat obchodów Triduum Paschalnego - otwórz
Warsztaty gospel

W dniach 15/16 lutego w Średzkim Ośrodku Kultury odbyły się Warsztaty Gospel prowadzone przez instruktorów poznańskiego chóru Gospel Joy. Kilkudziesięciu uczestników, wśród których nie zabrakło także dziewczyn naszej młodzieżowej scholi parafialnej, przez dwa dni odkrywało muzykę gospel. Zwieńczeniem warsztatów był koncert finałowy. Licznie zebrani słuchacze, czy raczej uczestnicy, bo oprócz słuchania nie zabrakło także tańca, podziwiali przygotowany bardzo zróżnicowany repertuar. Jedną z wokalistek była Beverly Minor, pochodząca z Atlanty, na co dzień współpracująca z chórem. Koncert był zwieńczeniem ciężkiej pracy a dla wszystkich uczestników pięknym przeżyciem i spotkaniem z żywiołową muzyką gospel. Jednocześnie wielu mogło doświadczyć innej formy modlitwy i uwielbienia Boga.


Warsztaty gospelPoświęcenie świec

W święto Ofiarowania Pańskiego (02.02.) dzieciom, które w maju przystąpią do I Komunii Świętej poświęcone zostały świece. Po obrzędzie błogosławieństwa rodzice przekazali świece dzieciom. A na zakończenie tak jak Jezus został przedstawiony w świątyni jerozolimskiej dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zostały przedstawione całej wspólnocie parafialnej. Ks. proboszcz zachęcił, aby pamiętać o nich w modlitwie i swoim przykładem dawać im świadectwo wiary.


Poświęcenie świec
Bieżące wpisy

Wpisy archiwalne - 2020

Wpisy archiwalne - 2019

Wpisy archiwalne - 2018

Wpisy archiwalne - 2017

Wpisy archiwalne - 2016

Wpisy archiwalne - 2015
Ogłoszenia parafialne i intencje maszalne publikowane są w formacie PDF. Pliki te można otworzyć za pomocą programu Adobe Reader lub innego, wspierającego odczyt PDF.